Potápěčský K-klub…

…je otevřený všem milovníkům potápění, ať již dělali potápěčské zkoušky u nás nebo jinde. Rádi poznáme nové kamarády. Vodomilům pak nabízíme každotýdenní plavání v nepřecpaném bazénu. Více informací Ti sdělí kontaktní osoba.

Každý týden se scházíme na bazénu Slavie, kde organizujeme a plánujeme akce, utužujeme fyzičku, plaveme, hrajeme podvodní rugby nebo si jdeme prostě jen tak pokecat s kamarády. Probíhá zde rovněž potápěčský výcvik pod vedením instruktora CMAS I**. Kurzy začínají zpravidla v říjnu a končí v květnu složením zkoušek v některém z lomů. Máme zájem na tom, aby se absolvent kurzu stal členem našeho klubu a zůstal v našem kolektivu.

Naší základní činností a smyslem setkávání je sportovní potápění, kterému se věnujeme celoročně ve sladkých i slaných vodách. Nejčastěji se potápíme v kamenných lomech, poskytujících dostatečně čistou vodu. Jezdíme také na přehrady, zejména na Slapy. Oblíbené jsou výjezdy za potápěním do rakouských či německých jezer, ke kterým připojíme leckdy i canyoning. Vítaným zpestřením jsou pak bezesporu výjezdy k moři. Viz naše akce a ostatní sportovní aktivity.

Potápěčský klub K-klub vznikl v roce 2000 oddělením části členské základny jiného potápěčského klubu Delta Akademik. K-klub je organizační složkou Svazu českých potápěčů a je registrován pod identifikačním číslem 70825718.