Salza & Steyr, květen 2003

Tradiční jarní víkendový zájezd na rakouskou Salzu tentokrát vyšel na konec května, což nám sice přineslo krásné počasí, vody už ale v řece moc neteklo. Nádhernou, ale pro nás už v podstatě standardní sobotní plavbu po řece Salze, nám proto v podstatě ozvláštnili hlavně naši dva noví kajakáři (Pepa a Kamil), kteří pod dohledem již zkušeného kajakáře Bahna brázdili, co se dalo. Nutno podotknout, že eskymáka umějí všichni tři opravdu krásně. Zbytek expedice ho ovládá pouze do první poloviny.

Oproti jiným rakousko-vodáckým výpravám nás tentokrát jelo víc než obvykle. Nové vodáky možná částečně přilákala i nabídka sudového piva, které s sebou iniciativně vezl (jako zbytek z oslavy svých čtyřicátin) Bahno. Kolona tří vozů vyrazila z Prahy kolem sedmé, velikou důtku dostal Filip, který se bez ohledu na kamarády se čtvrtým vozem trhnul a klidně jel cestou ještě na prohlídku Českého Krumlova (trestem mu bylo to, že jsme s ním v sobotu ráno půl hodiny nemluvili. Byl pak mírně nervózní). Chyběla Gábina s Mílou, kteří dali přednost potápění a válení se u moře na Elbě. O všeobecné veselí se jako již tradičně postarali posádky v mužském složení, které se "cvakali" jedna radost. Večer se u ohně v kempu o naše blažené žaludky postaral gril a masíčko a pak samozřejmě onen již zmiňovaný sud piva.

V neděli jsme se rozhodli, že poznáme nové krajiny a řeky. A vyrazili jsme splout Steyer. Z dosažitelných informací, které jsme o téhle řece měli, se nám trochu ježily vlasy - těžká řeka pro raftaře, obtížná místa… Kam s tím ale na nás? Konečný soud - Salza je hezčí, těžší a členitější. A hlavně má Pepovu romantickou soutěsku. Příště už Steyer asi vynecháme a zkusíme nějakou jinou novinku. Jediný děsivý zážitek ze Steyeru má asi Petra, kterou Ondra naprosto nesolidárně vyklopil a nechal klidně plavat po vodě bez lodi. Samozřejmě ale přežila a jak je jejím zvykem, děs z očí zmizel a ona vzpomíná na krušné chvilky se smíchem.


Poznámka na závěr - co taky s řekou, kterou Kamila a Martin pod vlivem alkoholu (statečně dopili Bahnův sud piva) sjeli pozadu?

Účastníci:
Kajaky: Bahno, Pepa, Kamil
Pálavy: Filip + Bára, Petra + Radka, Tomáš + Tomáš, Martin + Kamila, Ondra + Honza, Katka + Jarda

Další fotky jsou tady