Lednové lední potápění na Rumchalpě.25.1.2003 v šest hodin ráno jsme vyrazili směr lom Rumchalpa, kde jsme měli domluvené ponory s místním klubem Penguin z Jičína. Dojeli jsme tam ještě před osmou a náš příjezd vyprovokoval rychlé strojení a zanořování zde přespávajících potápěčů. Zřejmě propadli panice, že bychom mohli být ve vodě dříve než oni, i když jsme přijeli ze 120km vzdáleného městečka:-)

V ledu bylo vyřezáno několik děr, takže jsme se nemuseli s nikým plést a mohli si vybrat tu „svou“. První zanoření jsme provedli ještě před devátou hodinou (63-minutový ponor), druhé kolem poledne (59-minutový ponor). Led byl silný asi 25cm, viditelnost byla kolem 8 metrů, voda měla 4 stupně. Viděli jsme na naše poměry velké okouny, jednoho promrzlého zazimovaného lína a 4 štiky (50-60cm).

Zpestřením prvního ponoru byly dvě ztráty: nejdříve se nám ztratil Jirka s vodícím lankem a potom Filip ztratil 2.stupeň svého zmrzlého nemrznoucího Apekse:-) Nemocní se nepřihlásili, takže lze konstatovat, že všichni přežili ve zdraví. Na zpáteční cestě sice Martinově dodávce sice upadlo kolo, ale prej to v pohodě opravili a jeli dál;-))

Časem budou určitě i nějaké fotky.

Zúčastnění: Martin, Jirka, Ondra, Filip, Kamil, Pepa, Marek, Gábina + pár dalších.